Hry v Telči

GEOFUNGEOFUN je propracovaná mobilní aplikace pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která Tě provede zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech v regionu. Hra vychází z populárního geocachingu, ale svou povahou je mnohem akčnější a dobrodružnější. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru nové generace, kde nestačí pouze místo najít a „checknout se“, ale v rámci ní plnit i různé úkoly, které Ti průvodce během hry sdělí. Průvodcem je Ti vždy někdo místní, který dané město či region výborně zná a dobře Ti poradí.

Jednoduchý návod pro odstartování hry. Vezměte svůj chytrý telefon a zdarma si stáhněte aplikaci GEOFUN z příslušného obchodu (Obchod Play, AppStore). Po instalaci a rychlé registraci se ve výčtu geosrand (her) objeví Telčské stories. Tu si stáhněte do svého chytrého telefonu. Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací na místo startu hry. Zde aplikace na základě vašich GPS souřadnic pozná, že jste na správném místě a celé dobrodružství může začít.

Geofun ... hra, co svět nevidělPrůvodcem Telčských stories je Zachariáš z Hradce www.geofun.cz/telcske-stories
Telč najdeme i v Georegionech - Česká inspirace
Více na www.geofun.cz

! VSTUP ZDARMA ! Při hře Geofun je vstup zdarma do Městské galerie Hasičský dům
 
Geofun ... hra, co svět neviděl

Geofun ... hra, co svět neviděl
Hry v TelčiSKRYTÉ PŘÍBĚHY
Mobilní aplikace pro nevšední rodinné výlety po Česku a jeho historii. Dosud je vytvořeno 160 tras. Výletní trasy jsou pojaty jako hra. Skryté příběhy hráče vedou do různých míst Česka a do různých okamžiků české historie. Hraje se pomocí mobilní aplikace v terénu. Rodina sleduje na výletní trase příběh inspirovaný historií místa. Každou trasou provází jiná historická postava. Rodina plní úkoly, které jsou provázány s terénem a místními reáliemi. Každá trasa je samostatnou hrou, ale je spojena s herním celkem a tak jsou hráči motivováni k cestám do dalších lokalit.
Vlčí jáma
Rok 1662 | Telč, Březinova cesta | délka 7 km | 8 zastavení | trvání 2 hod.

V pátrací venkovní hře Skryté příběhy v Telči vás přeneseme strojem času do roku 1662, je určena především rodinám s dětmi (od 6 let), ale její kouzlo je v tom, že pobaví i dospělé. Odehrává se nejen v prostoru města (začíná na náměstí), ale zavede Vás do příjemné lokality - aleje v Lipkách. Trasa je vhodná i pro cyklisty. Jde o procházku nebo projížďku v délce 7 km a ke hře potřebujete jen pohodlné boty a chytrý telefon s aplikací Skryté příběhy.
Tento projekt podpořil Kraj Vysočina https://www.kr-vysocina.cz/
https://www.telc.eu/turista_a_volny_cas/prochazky_mestem_a_okolim/skryte_pribehy
září 2020

NACHOZENO
Netradiční venkovní hra pro 2-6 hráčů, která tě provede českými městy. Zavede tě na místa, o kterých si obyčejný turista může nechat jen zdát. U příjemné procházky budeš se svým týmem plnit úkoly, řešit záhady, odpovídat na záludné otázky a tím zjišťovat, kam povedou tvoje další kroky v daném městě. Potřebuješ pouze chuť poznávat a bavit se. Hru díky možným nápovědám dokončí úplně každý. Průměrná doba hry je 3-4 hodiny.
https://nachozeno.cz/

TRIPGAME
TripGame je strategická týmová hra městem. V partě lidí, kterou si zvolíš, půjdete po stopách, jež Vás provedou nejen kolem historicky známých míst města. Zde na tebe čekají zapeklité úkoly, logické hádanky a hromada nevyzpytatelných situací a zážitků. Součástí hry je také tzv. TripPrůvodce, který nabízí různé tipy, kde se dobře najíst, kde koupit jaké lokální produkty, popř. se informovat o místních zajímavostech i možnostech parkování. Ideální volba pro akční den s přáteli, nabitý výlet s rodinou či cool dopoledne se spolužáky.
https://www.tripgame.cz/
 
ZÁHADA STARÉ TRUHLY V TELČI
Vyřešte záhadu staré truhly. Ve sklepě starého mlýna v Telči jste na ni narazili a nedá vám spát. Co skrývá tajemný balíček nalezený v truhle?
Start je na náměstí v Telči. Čekají vás 2 – 3 hodiny zábavy. Offline hra pro 2 až 5 hráčů. Po cestě vyřešíte 8 úkolů. Projdete se tak akorát, trasa má cca 4 km.
https://www.chytra-zabava.cz/hry-verejnost/telc/truhla/

Hry v TelčiJAK DOBŘE TO U NÁS ZNÁŠ?
JIHLAVSKO, TELČSKO, TŘEŠŤSKO

Fox Games
Vědomostně strategická rodinná hra pro 2 – 4 hráče. Na vývoji spolupracovalo přes 80 měst, obcí a organizací z okresu Jihlava. Výsledkem je zábavná deskovka, ve které se dozvíte nejen informace obecně známé, ale i spoustu perliček vytažených ze starých obecních kronik. Ve hře na vás čeká přes 300 otázek a 100 zajímavostí z okresu Jihlava.
Vydejte se na výpravu a ukažte, jak dobře to u nás znáte.
prosinec 2021
VLOŽIL: Ilona Jeníčková (29.04.2014) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (10.08.2022)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské podzemí
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
MUNIPOLIS
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Virtuální prohlídka
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Předpověď počasí pro Telč

Partneři města TELČ

Unesco UtilityReport Mobilní rozhlas Kraj Vysočina Golf resort Telč Sdruzeni obci Vysociny VAS Česká inspirace CET Mikroregion Telčsko

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč