Portál občana

Uhradil jsem poplatek za psa, za popelnice? Kam jsem si schoval složenku na jejich zaplacení? Kolik bodů jsem už na silnicích posbíral? Ta občanka je opravdu neplatná? I na tyto otázky umí Portál občana odpovědět a nebo dopředu upozornit.

Portál občana (PO) má za cíl umožnit občanům vyřizovat vybrané agendy veřejné správy přes internet. Vzhledem k důvěrné povaze osobních informací ale požaduje portál jednoznačné „ztotožnění“ občana.
 
Odkazy
Portál občana (státní)
Portál občana (městský)
  
Přístup do Portálu občana
Portal obcanaÚroveň důvěry identifikace uživatele ovlivňuje nabídku poskytovaných služeb.
Nejvyšší úroveň důvěry splňuje občanský průkaz s chipem vydávaný od července 2018. Nižší úrovně důvěry nabízí např. uživatelský účet národní identitní autority, bankovní identity, MojeID ad.
Každý poskytovatel služby (např. Česká správa sociálního zabezpečení, Město Telč, VZP apod.) si určí, jakou úroveň důvěry prostředků pro identifikaci požaduje. Zároveň si určí jaké údaje o Vás potřebuje získat, aby bezpečně věděl komu službu poskytuje. Při každém přihlášení udělujete souhlas s odesláním těchto údajů. Tyto souhlasy lze udělit i trvale a naopak je lze kdykoliv odebrat po přihlášení k Vašemu uživatelskému účtu.
 
Přístup ke službám Portálu občana, včetně služeb městského úřadu splňuje účet národní identitní autority (Identita občana). Jak lze bezplatně účet vytvořit? Stačí dva kroky:
  1. Pro založení identifikačního prostředku stačí vyplnit sedm informací. Podrobný popis pro založení identifikačního prostředku.
  2. Aktivaci identifikačního prostředku lze provést na kterémkoli CzechPointu, včetně CzechPointu na městském úřadu. K aktivaci účtu potřebujete identifikační kód zaslaný po úspěšném založení účtu na e-mailovou adresu a mobilní telefon a doklad totožnosti. U přepážky požádejte o poskytnutí referenčních údajů z registru obyvatel jiné osobě, konkrétně pak Správě základních registrů (IČ: 72054506).
 
Nabídka služeb
Portal obcana PrehledPo prvním přihlášení do Portálu občana je v Přehledu dostupná základní nabídka Centrální evidence osobních dokladů, České správy sociálního zabezpečení, Katastru nemovitosti. Nabídku lze rozšířit o další dlaždice pomocí tlačítka Přidat službu. Takto se přidává také dlaždice telčského portálu.
Některé dlaždice obsahují přesměrování do samostatných portálů, jiné nabízejí jednoduché informace jako např. stav bodového konta řidiče či počet listů vlastnictví evidovaných v Katastru nemovitostí.
Aby Portál občana mohl uživateli připomínat např. expiraci platnosti dokladů, je vhodné si v Nastavení doplnit kontaktní údaje v podobě e-mailové adresy, případně mobilního telefonního čísla.

Pozn.:
Tento článek neobsahuje veškeré kombinace úrovní přístupu a nabídky služeb.
Za zmínku také stojí, že uživatelé datových schránek mají nabídku služeb ještě bohatší a to právě z důvodu možného doručování digitálních dokumentů jako např. výpisů z různých evidencí. A obvykle bez poplatků.
VLOŽIL: Dušan Novotný (28.08.2019) , UPRAVIL: Dušan Novotný (14.03.2023)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské podzemí
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
MUNIPOLIS
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Virtuální prohlídka
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Předpověď počasí pro Telč

Partneři města TELČ

Unesco UtilityReport Mobilní rozhlas Kraj Vysočina Golf resort Telč Sdruzeni obci Vysociny VAS Česká inspirace CET Mikroregion Telčsko

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč