Portál občana

Uhradil jsem poplatek za psa, za popelnice? Kam jsem si schoval složenku na jejich zaplacení? Kolik bodů jsem už na silnicích posbíral? Ta občanka je opravdu neplatná? I na tyto otázky umí Portál občana odpovědět a nebo dopředu upozornit.

Portál občana (PO) má za cíl umožnit občanům vyřizovat vybrané agendy veřejné správy přes internet. Vzhledem k důvěrné povaze osobních informací ale požaduje portál jednoznačné „ztotožnění“ občana.
 
Odkazy
  
Přístup do Portálu občana
Portal obcana LoginÚroveň důvěry identifikace uživatele ovlivňuje nabídku poskytovaných služeb.
Nejvyšší úroveň důvěry splňuje občanský průkaz s chipem vydávaný od července 2018. Střední úroveň nabízí uživatelský účet národní identitní autority. Na nízké úrovni důvěry je pak např. přihlášení pomocí uživatelského jména a hesla.
Každý poskytovatel služby (např. Česká správa sociálního zabezpečení, Město Telč apod.) si určí, jakou úroveň důvěry prostředků pro identifikaci požaduje. Zároveň si určí jaké údaje o Vás potřebuje získat, aby bezpečně věděl komu službu poskytuje. Při každém přihlášení udělujete souhlas s odesláním těchto údajů. Tyto souhlasy lze udělit i trvale a naopak je lze kdykoliv odebrat po přihlášení k Vašemu uživatelskému účtu.
 
Přístup ke službám Portálu občana, včetně služeb městského úřadu splňuje účet národní identitní autority (NIA - eIdentita.cz). Jak lze bezplatně účet vytvořit? Stačí dva kroky:
  1. Pro založení identifikačního prostředku stačí vyplnit sedm informací. Podrobný popis pro založení identifikačního prostředku.
  2. Aktivaci identifikačního prostředku lze provést na kterémkoli CzechPointu, včetně CzechPointu na městském úřadu. K aktivaci účtu potřebujete identifikační kód zaslaný po úspěšném založení účtu na e-mailovou adresu a mobilní telefon a doklad totožnosti. U přepážky požádejte o poskytnutí referenčních údajů z registru obyvatel jiné osobě, konkrétně pak Správě základních registrů (IČ: 72054506).
 
Nabídka služeb
Portal obcana PrehledPo prvním přihlášení do Portálu občana je v Přehledu dostupná základní nabídka Centrální evidence osobních dokladů, České správy sociálního zabezpečení, Katastru nemovitosti. Nabídku lze rozšířit o další dlaždice pomocí tlačítka Přidat službu. Takto se přidává také dlaždice telčského portálu.
Některé dlaždice obsahují přesměrování do samostatných portálů, jiné nabízejí jednoduché informace jako např. stav bodového konta řidiče či počet listů vlastnictví evidovaných v Katastru nemovitostí.
Aby Portál občana mohl uživateli připomínat např. expiraci platnosti dokladů, je vhodné si v Nastavení doplnit kontaktní údaje v podobě e-mailové adresy, případně mobilního telefonního čísla.

Pozn.:
Tento článek neobsahuje veškeré kombinace úrovní přístupu a nabídky služeb.
Za zmínku také stojí, že uživatelé datových schránek mají nabídku služeb ještě bohatší a to právě z důvodu možného doručování digitálních dokumentů jako např. výpisů z různých evidencí. A obvykle bez poplatků.
V srpnu 2019 vláda a v prosinci 2019 sněmovna schválily zavedení podpory BankID (projekt SONIA), díky čemuž bude možné se ke službám e-governmentu přihlašovat pomocí internetového bankovnictví. Realizace se předpokládá v roce 2021.
VLOŽIL: Dušan Novotný (28.08.2019) , UPRAVIL: Dušan Novotný (04.12.2019)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Aktuální přehled počasí pro Telč

20.09.2020
16:43:59
Teplota vzduchu 21.6 °C
Rychlost větru 0 km/h
Tlak vzduchu 1016.6 hPa
Denní srážky 0 mm
UV 1.4
Sluneční záření 251 W/m²

Partneři města TELČ

Portál občana Portál občana Portál občana Portál občana Portál občana Portál občana Portál občana Portál občana Portál občana Portál občana

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč