Hockey Talent Center Telč

Akademie vedená trenérem Jaromírem Pytlíkem poskytne nejtalentovanějším hráčům nejen špičkové podmínky nejen v hokejovém růstu, ale i ve studiu, ubytování či stravování. Hráči se budou účastnit nejvyšších soutěží ELMD, ELSD, pro mladší adepty je připravena i spolupráce s týmy hrající LMD. Cílem projektu je soustředit talentované hráče a provést je přes kritické období, který tento věk přináší a dobře je připravit na vstup do vrcholového hokeje. Jsme si jisti, že je v České republice spousta dobrých hráčů napříč všemi kategoriemi, avšak chybí jim špičkové podmínky a konkurenční prostředí, aby mohli ukázat své opravdové možnosti! Na chodu akademie se podílí řada špičkových odborníků v oblasti dovednostní výuky, kondiční přípravy, videorozborů, fyzioterapie či lékařství. Samostatnou kapitolou je pak část pro jazykové vzdělávání, či základy psychologie sportu a mentální koučink.
Ing. Jaromír Pytlík

Více informací na http://www.htctelc.com/o-htc.html

Nová éra GOB a SOŠ: Sportovní
Do sportovní éry vstupuje v novém školním roce (2016 - 2017) GOB a SOŠ. Novinku, o které se již několik měsíců ve městě hovoří, vysvětluje ředitel školy Stanislav Máca: „Třikrát po sobě se nám nepodařilo otevřít v sekci SOŠ ekonomický obor. Důvodem byl jak klesající počet vycházejících žáků ze základních škol, tak velká nabídka podobných či stejných studijních oborů na školách v okolí. Ani jim se ale podobná situace nevyhnula. Díky novému zimnímu stadionu a spolupráci s HTC Telč (Hockey Talent Center) rozšiřujeme od nového školního roku nabídku SOŠ o výjimečný obor Sportovní management a trenérství.“
Přitom nadále na škole také zůstává studium v oborech Cestovní ruch a Veřejná správa. Výuka všeobecně vzdělávacích předmětů bude pro všechny obory společná. Podobně to je s cizími jazyky. Všichni studenti povinně studují angličtinu. Druhý cizí jazyk je pak volitelný. Část nových studentů si zvolila němčinu a část ruštinu, která se tak do výuky po čase vrací. Stanislav Máca také vyjmenoval předměty, které se budou vyučovat v novém oboru: Sportovní trénink, Trenérství, Psychologie sportu, Regenerace a výživa ve sportu, Sportovní management a marketing. „Výuka těchto předmětů bude zaměřena především na hokej. Zajišťovat ji budou renomovaní odborníci a trenéři z tohoto odvětví. Zvolit si studium se sportovním zaměřením mohou ale i nehokejisté,“ dodal ředitel. Škola do nového sportovního oboru zatím přijala na dvě desítky zájemců nejen z celé republiky, ale i ze Slovenska. Jsou mezi nimi dva reprezentanti ČR do 16 let, několik hráčů extraligy mladšího dorostu a dvě dívky, které také pravidelně nastupují v národních hokejových výběrech. Přitom podle S. Máci to není konečný počet budoucích studentů. Začátkem září očekává žádosti o přestup dalších zájemců z jiných škol. Není ale jisté, zda všem budeme moci vyhovět, dodává.
V novém studijním oboru vidí Stanislav Máca i motivaci pro ostatní studenty GOB a SOŠ, když budou moci „v přímém přenosu“ sledovat úsilí svých spolužáků, možná nejen budoucích reprezentantů, ale i mistrů světa. /z/
Telčské listy 09/2016

Fotografie:
MĚLI KRATŠÍ PRÁZDNINY. Pro budoucí studenty GOB a SOŠ oboru Sportovní management a trenérství začala příprava na nadcházející školní rok již 1. srpna. Školní třídu jim zatím nahradil nový zimní stadion.
Foto: Jaromír Pytlík

Sport / Sport.cz 27. 8. 2016 dvojstrana o telčské Akademii v sobotním vydání Sportu (PDF 800 KB)
 
VLOŽIL: Ilona Jeníčková (29.08.2016) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (13.05.2020)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Aktuální přehled počasí pro Telč

04.08.2020
02:03:45
Teplota vzduchu 13.3 °C
Rychlost větru 14.4 km/h
Tlak vzduchu 1006.1 hPa
Denní srážky 2.4 mm
UV 0.0
Sluneční záření 0 W/m²

Partneři města TELČ

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč