Sdílení o.p.s.

Adresa: Masarykova 330 (poliklinika), 588 56 Telč
Tel.: 777 574 975
http://www.sdileni-telc.cz

Ředitelka: Bc. Michaela Čeřovská

Sdílení je obecně prospěšná společnost, která v Telči a okolí již 10 let (od roku 2007) pomáhá rodinám, které doma pečují o své blízké. Zaměstnává celkem 22 osob - lékaře, zdravotní sestry, sociální pracovnice, pečovatelky i fundraisery. Ti všichni se společně snaží, aby lidé v závěru života mohli zůstat doma se svými blízkými a aby tento čas prožili hezky, důstojně a bez bolesti. Sdílení poskytuje domácí hospicovou péči a odlehčovací službu, provozuje poradnu a půjčovnu pomůcek. Zabývá se také dobrovolnickou činností, osvětou laické i odborné veřejnosti a pořádáním jarmarků, běhů a podobných akcí.
Pomoc Sdílení směřujeme k seniorům, k nevyléčitelně nemocným a ke zdravotně postiženým lidem a k jejich rodinám.
Motto Sdílení je: „Přejeme si, aby tito lidé, pokud si to přejí a mají k tomu vhodné zázemí, mohli i přes omezení spojená s jejich stavem zůstat doma a žít co nejkvalitnější život.“
říjen 2017

V roce 2017 obdrželo Sdílení o.p.s. Cenu města Telče za odlehčovací službu, domácí hospicovou péči a dobrovolnickou činnost

Nabízíme:
Poradenství – Vyslechneme Vás a vysvětlíme, co péče v domácím prostředí obnáší (na co je třeba se připravit, jak přizpůsobit domácnost, jak vyřídit příspěvek na péči).
Půjčovna – Doporučíme a zapůjčíme Vám vhodné pomůcky, které Vám  usnadní péči a Vašemu blízkému zajistí komfort, pohodlí a bezpečí.
Odlehčovací služba – Zajistíme pravidelné návštěvy vyškolených pečovatelek, které převezmou péči o Vašeho blízkého v době, kdy potřebujete volno.
Domácí hospicová péče – Doprovázíme nemocného v závěrečné fázi nevyléčitelného onemocnění a jeho rodinu.

Den otevřených dveří Sdílení 8. 10. 2018

Druhý ročník Běhu městem šťastných lásek se konal v neděli 5. srpna 2018 na náměstí Zachariáše z Hradce.
Benefiční sportovní happening na podporu domácího hospice Sdílení o.p.s. Nezávodní běh je vhodný pro všechny generace.

Běh pro hospic. 729 účastníků a 309 tis. Kč, srpen 2018
Letošnímu ročníku Běhu městem šťastných lásek 5. srpna přálo počasí, které nalákalo stovky lidí na náměstí. Lidé přišli s myšlenkou podpořit mobilní hospicovou péči Sdílení. Zaplacením startovného a nákupem sportovního oblečení přispěli k rekordnímu výtěžku 309 178 korun. Akci podpořily dvě nadace – Divoké husy a Nadace ČEZ. Mnoho firem přispělo jak finančními, tak materiálními dary. Organizaci běhu zajišťovali zaměstnanci Sdílení a na 30 dobrovolníků. Mezi účastníky byla i spousta dětí, seniorů a vozíčkářů. Celé náměstí se rozsvítilo neonovou barvou triček, nechyběly ani slzy dojetí a štěstí. V cíli na běžce čekala perníková medaile a děti si odnesly na památku diplomy. Každý, kdo běžel nebo šel tříkilometrovou trasu, se stal vítězem – tak znělo i motto celé akce: „Jsem vítěz, běžím pro hospic.“
Jana Bělíková, Sdílení, o.p.s

No Name podpořili hospic Sdílení, červen 2018
Kapela No Name, zpěvák Sebastian a Vzhůru a níž zahráli ve čtvrtek 28. června na podporu telčského hospice Sdílení. I přes slabý déšť koncert navštívilo na patnáct set lidí. Pro děti byl připraven doprovodný program v podobě lezecké stěny, malování na obličej, soutěží, skákacího hradu a dalších aktivit. Na stáncích s občerstvením bylo dostatek pití i jídla pro všechny. Samy pečovatelky, zdravotní sestry a dobrovolníci Sdílení připravili více než tři stovky palačinek. Na stáncích se také prodávalo dobročinné jo-jo, které figurovalo i v soutěži pro dospělé v jo-jování. Před koncertem No Name byl vyhlášen předběžný výtěžek šedesát pět tisíc, který se přímo na koncertě rozhodly navýšit firmy GPD a Mareček Industrie, každá částkou dvacet tisíc korun. Peníze hospic potřebuje hlavně na mzdy zdravotních sester a lékařů. Ředitelka Sdílení Michaela Čeřovská na pódiu na závěr poděkovala vystupujícím, divákům i partnerům koncertu.
Jana Bělíková, Telčské listy 08 2018

Sdílení mělo narozeniny. Desáté, říjen 2017
Téměř stovka lidí zavítala v pátek 13. října 2017 do sídla neziskové organizace Sdílení na poliklinice v Telči. Návštěvníci si mohli prohlédnout zázemí terénních sociálních a zdravotních služeb, sesternu mobilního hospice, poradnu a půjčovnu kompenzačních a zdravotních pomůcek. V 15 hodin představila ředitelka Michaela Čeřovská spolu s předsedou správní rady Milošem Vystrčilem a místostarostou Telče Pavlem Komínem sborník „10 let se Sdílením“, vydaný u příležitosti desetiletého výročí založení organizace.

Běžci doběhli pro nový vůz Sdílení, srpen 2017
S nadšením jsme převzali nový vůz Škoda Citigo, který jsme pořídili díky výtěžku srpnového benefičního Běhu městem šťastných lásek (6. 8. 2017). Vůz bude sloužit týmu Sdílení na cestách za klienty. Úspěch akce nás motivuje k pořádání dalšího ročníku, který se bude konat 5. 8. 2018. Mockrát děkujeme!, uvedla pro TL Jana Bělíková ze Sdílení.
Obecně prospěšná společnost Sdílení v současné době disponuje 6 vlastními automobily a jedním pronajatým. Auta naplno využívá 13 zaměstnanců při péči o klienty jeho služeb.
Podle TZ, Telčské listy 11 2017

VLOŽIL: Vít Drexler (31.03.2015) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (11.09.2018)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Aktuální přehled počasí pro Telč

01.04.2020
12:49:49
Teplota vzduchu 2.8 °C
Rychlost větru 0 km/h
Tlak vzduchu 1024.4 hPa
Denní srážky 0 mm
UV 4.6
Sluneční záření 768 W/m²

Partneři města TELČ

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč