Kalendář akcí

29.05.2020 - 31.05.2020

PostCorona Express v Telči

Typ akce: ostatní


PostCorona Express v Telči V sobotu 30. května budeme v Telči přesouvat pomocí jeřábů dva lehátkové vozy zpět na koleje v rámci akce PostCorona Express. Vagony budou dále součástí našich zážitkových vlaků (festivaly, tábor pro děti apod.) - akcí, které zatím nemají v našich končinách obdoby. Akci bude komentovat Ladislav Zibura a bude k ní doprovodný program na celý víkend, mimo jiné pro tuto příležitost vypravujeme speciální vlak z Brna.
 
29. – 31. května 2020. Vyrážíme v pátek kolem šesté večer z Brna, návrat bude v neděli odpoledne.
29. 5. v 18:00 až 31. 5. v 16:00

Na co se můžeš těšit:
- Parádní vlak.
- Spoustu kamarádů, které jsi dva měsíce neviděl jinak než přes webkameru nebo v roušce.
- Společný zpěv a jammování po celou dobu jízdy.
- Pěší výlet do přírody po České Kanadě.
- Prohlídka Telče a Slavonic.
- Večerní táborák a minikoncert.
- Svezení (možná parní) úzkokolejkou.
- Slavnostní spouštění našich vlastních vagónů na koleje jeřábem. Celou akci komentuje Láďa Zibura.

Pořádá VlakFest a Expediční klubovna Brno

Foto z příspěvku uživatele VlakFest ve skupině PostCorona Express

Odkud pojedeme: Z Brna – Dolního nádraží.
Kam pojedeme: Do České Kanady v okolí Telče.
Cena: 1 500 Kč
Jízdenku si koupíš tady: https://www.vlakfest.cz/postcorona-express

Tisková zpráva
PostCorona Express 
Pojeďte s Vlakfestem 29.–31. května na akci PostCorona Express. Kromě projížďky zvláštním vlakem, výletu k hradu Roštejn, svezení úzkokolejkou a večerního posezení u táboráku zažijete slavnostní spuštění našich vlastních vagónů na koleje s Ladislavem Ziburou.
 
Akce se bude konat o víkendu 29. - 31. 5. 2020
V pátek v 17:00 vyrazíme ze stanice Brno, dolní nádraží do Telče zvláštním vlakem, do kterého si může kdokoli zakoupit zpáteční jízdenku za 1500 Kč v předprodeji na www.vlakfest.cz a který zde zůstane stát až do neděle. V Telči na vlečce u pily proběhne večer táborák a přespání v lehátkových vozech Bc 833 a 842. V sobotu dopoledne od 10:00 budou dva jeřáby synchronizovaně přesouvat oba vozy zpět na koleje vlečky. Tento proces bude komentovat ve stylu sportovního utkání cestovatel Bc. Ladislav Zibura. Poté je pro účastníky přichystán program, který zahrnuje pěší výlet na hrad Roštejn, prohlídka města Telč a místní železniční muzeum. Sobotní večer bude patřit koncertu kapely Gwalard a účastníci opět přespí v tentokrát již nakolejených lehátkových vozech. V neděli dopoledne se vlak vydá zpět do Brna a po cestě ještě vykoná zastávku v Zastávce u Brna, kde se účastníci projedou vláčkem taženým parní lokomotivou po úzkorozchodné dráze spolku MPŽ. Celou akci pořádá organizace Vlakfest, která se věnuje vypravování zážitkových vlaků (ŽiWELL Express, Silvestr na Ukrajině, Vlakotábor apod.). Souprava pojede ve složení 742.044 + 1x Bix (v případě velkého zájmu bychom připojili ještě jeden Bix), kterou si pronajímáme od KPKV. Ve stejném složení se budeme vracet do Brna. Lehátkové vozy tedy zůstanou na vlečce a následně poputují na opravu zjm. podvozkových částí.
 
Lehátkové vozy jsme zakoupili od soukromníka, který je chtěl původně využít na svém pozemku jako penzion a občerstvení. Koleje, které pro odstavení těchto vozů cca 2 roky používal, chtěl původní majitel pronajmout firmě pro nakládku vytěženého dřeva, a proto v nedávné době vozy postavil „na špalky“ mimo kolej. Z těchto záměrů nakonec sešlo, a tak byly vozy opět nabídnuty k prodeji. Za uplynulou dobu se na jejich podobě bohužel podepsaly zejména různé nekalé místní živly a interiér i exteriér se staly terčem sprejerů a bezdomovců. Celý tento stav korunoval nález Policie ČR - cca 5 kg pervitinu ukrytého ve voze. Interiér vozů bohužel utrpěl také četná poškození, ale díky práci desítek dobrovolníků se nám jej během několika víkendů podařilo uklidit a opravit. Zhruba 70 dobrovolníků nechalo na vozech k dnešnímu dni 1200 hodin práce, za což jim patří velký dík. Vozová skříň do budoucna dostane originální nátěr, proto ji nebudeme uvádět do původního stavu. Podvozková část je ve velmi zachovalém stanu, nicméně bude kompletně opravena, popřípadě zrepasována, včetně defektoskopie, vyvázání apod. Po nakolejení budou vozy ještě v neděli odtaženy do opraven. První akci, na které bychom chtěli opravené vozy nasadit, bude Sarajevo Express do Bosny a Hercegoviny, na který si budou moci zájemci zakoupit jízdenky opět na našich webových stánkách.
 
Bc. Petr Minařík, 21. 5. 2020


 

Organizátor akce
VlakFest
https://www.facebook.com/events/1727374224095158/


Místo konání: nádraží


VLOŽIL: Dušan Novotný (20.02.2012) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (01.04.2020)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Předpověď počasí pro Telč

Partneři města TELČ

Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí Kalendář akcí

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč