Lední hokej

Přátelská beseda v rámci přípravy na kempy týmů NHL na telčském zimním stadionu pod vedením Jaromíra Pytlíka (na snímku uprostřed). Na snímku v obřadní síni radnice předává starosta města Telče Roman Fabeš propagační materiály města hokejovým reprezentantům Martinu Nečasovi (Kometa Brno/Carolina Hurricanes, v čepici) a Martinu Kautovi (Dynamo Pardubice/Colorado Avalanche). 2. 8. 2018

Hokej 2018 - 2019

Hokej má v Telči po sezóně
(duben 2019)
11 zápasů prvního mužstva mužů v krajské lize Jihočeského kraje, které skončily těsnou prohrou o jednu či dvě branky a zařadily ho tak na předposlední místo tabulky. Neuvěřitelná smůla... Přesto předseda hokejového oddílu SK František Čermák hodnotí končící sezónu pozitivně. Oprávněně! Jím vedený oddíl vyslal do soutěží mimo zmíněný A tým hned několik mládežnických mužstev. Přípravky 2009 a 2010 a tým mladších žáků, které hrály krajské soutěže Vysočiny. Mužstvo juniorů startovalo v turnaji O pohár města Telče. Navíc základna a starší žáci pravidelně trénovali na domácím ledě. V ohlédnutí za účastí A mužstva v jihočeské krajské lize František Čermák vyzdvihl velkou oporu, telčského odchovance, brankáře Davida Vacka, který týmu pomohl v mezích střídavého startu z druholigových Moravských Budějovic, stejně jako Jiřího Landera a Vojtěcha Nohavu, kteří tým posílili v průběhu sezóny. Ocenění si ale podle něj zaslouží všichni hráči, kteří náročnou soutěž absolvovali. Věřím, že i pro příští sezónu se nám podaří složit kvalitní celek, který bude předvádět dobrý pohledný hokej a posune nás po základní části soutěže do její vyřazovací části, dodal na závěr ohlédnutí. Nezapomněl také vyzdvihnout trvalou přízeň diváků, kteří tým podpořili vysokou návštěvností domácích utkání, i když se v nich mužstvu tolik nedařilo. Budoucnost hokeje ve městě vidí především v zájmu mladých o tento sport. Letošní účast v soutěžích, ve kterých se mládežnická mužstva střetávala se soupeři z celé Vysočiny, Pelhřimova, Havlíčkova Brodu, Velkého Meziříčí až po Duklu Jihlava, byla pro ně cennou zkušeností. Kdo si také zaslouží podle F. Čermáka velké poděkování, jsou mimo již zmíněných hráčů a diváků také trenéři všech mužstev a sponzoři, kteří oddíl podporují. Podle zprávy Františka Čermáka
Telčské listy 04 2019

Hokej 2018 - 2019
V září 2018 se opět rozbíhají mistrovské soutěže v ledním hokeji, ve kterých bude mít SK Telč bohaté zastoupení. Mužstvo dospělých bude hrát, tak jako v uplynulých dvou letech, Krajskou ligu Jihočeského kraje. Bohužel ani letos se totiž nepodařilo zorganizovat soutěž stejného formátu na Vysočině. Poprvé se mužstvo představí domácím příznivcům v přátelském utkání s HC Lední medvědi Pelhřimov v neděli 16. září od 16:30 hod. První mistrovské utkání na domácím ledě pak muži sehrají v sobotu 29. září v 16:30 s Veselím nad Lužnicí. 

Mladší žáci (děti ročníků 2007 a 2008) budou hrát velmi kvalitní soutěž, Ligu mladších žáků. Za soupeře budou mít týmy Dragons Telč, HC Spartak Velká Bíteš, HC Moravské Budějovice 2005, Jiskru Humpolec a HC Pumy Pelhřimov. Na domácím ledě můžeme naše malé hokejisty vidět již 15 září v derby s Dragons Telč a 29. září s Velkou Bíteší. Vždy v 10 hodin dopoledne.
Přípravka 2009 (děti ročníku 2009) bude hrát turnajově Krajskou ligu přípravek se soupeři z Velkého Meziříčí, Humpolce, Světlé n.S., Chotěboře, H. Brodu, Třebíče, Velké Bíteše, Náměště n.O., Ledče n.S., Žďáru n.S., Pelhřimova (Lední medvědi) a Jihlavy (Dukla). Na domácím ledě můžeme naše malé hokejisty vidět při turnajích 6. října a 15. prosince vždy od 12 hodin.
Přípravka 2010 (děti ročníku 2010) budou hrát turnajovým způsobem soutěž MINIHOKEJ 2010. Soupeře budou mít obdobné jako jejich o rok mladší kamarádi. První jejich turnaj na domácím ledě uvidí náš zimní stadion 10. listopadu dopoledne.
Děti z družstva základny (ročník 2011 a mladší) budou pouze trénovat, aby mohly příští sezonu začít hrát také své zápasy.
Mužstvo juniorů bude opět bojovat v turnaji O pohár města Telče.
Pouze starší žáci nebudou hrát žádnou soutěž. Kluci si mohou své hokejové umění vyzkoušet dvakrát týdně při trénincích, podobně jako v minulých letech.
Veškeré informace k aktuálnímu dění v oddílu ledního hokeje SK Telč lze sledovat na webových stránkách SK Telč (www.sktelc.cz), s dotazy je možné se obracet emailem na adresu hokej@sktelc.cz
Podle textu sekretáře oddílu Miloše Nováka, Telčské listy 09 2018

listopad 2017 Strakonice, foto: Ladislav JonákHokejisté SK Telč ukončili sezónu 2017 - 2018
Vítězstvím 11 : 5 nad Hlubokou nad Vltavou v sobotu 3. března 2018 se hokejisté SK rozloučili s letošním ročníkem jihočeské Krajské ligy. Následující malé ohlédnutí kapitána Milana Sokolíka nejen za vítězným zápasem, ale i předsedy hokejového oddílu SK Františka Čermáka za činností celého oddílu je tak tečkou za hokejovou sezónou 2017 - 2018 v Telči.
K utkání s Hlubokou nad Vltavou se vrátil Milan Sokolík: „Zápas jsme zvládli na výbornou a důstojně se rozloučili s celou sezónou. Poděkovali jsme tak i fanouškům, kteří nás opět přišli podpořit v hojném počtu. Myslím, že se zápas musel líbit. I my hráči jsme si ho užili. Na krásném výsledku má zásluhu celý tým, ale zvláštní pochvala patří Pepovi Berkovi a Vojtovi Kretovi za vstřelení hattricku.“ Konečné umístění týmu po skončení základní části vidí jak M. Sokolík, tak F. Čermák podobně. Tým hrál v náročné soutěži důstojnou roli, dokázal porazit mužstva z čela tabulky, řadu utkání těsně prohrál o jednu nebo dvě branky. Takže chybělo trochu štěstí.
O dalších mužstvech oddílu pak F. Čermák uvedl: Záloha prvního týmu, mužstvo juniorů, hrálo turnaj O pohár města Telče, ve kterém skončilo na čtvrtém místě. Chlapcům z kategorie žáků patří v systému našich hokejových týmů zvláštní místo. Je složena z kluků ve věku od 11 do 16 let, kteří začínali svou kariéru na otevřeném zimáku, bez možnosti zapojit se do řízených soutěží, protože mrazit se začínalo v půlce listopadu a soutěže startovaly v září. Ti, co vydrželi, a je jich okolo třiceti, si chodí dvakrát týdně zatrénovat, což je pořád lepší, než aby se potulovali po ulicích nebo seděli u počítačů. Letos odehráli i dva přátelské zápasy se žáky z Ledče. Dvě Přípravky dětí s roky narození 2008 a 2009 hrály Krajskou ligu přípravek Vysočiny. Na své konto si připsaly jak vítězství, tak prohry. Toto však není důležité. Podstatné je, že pro ně byl hokej zábavou. Po úspěšných náborových akcích „Týden hokeje“ v rámci projektu „Pojď hrát hokej“ se nám letos mimořádně rozrostla kategorie nejmenších hokejistů. Na ledové ploše se jich základům bruslení a hokejovým dovednostem učilo téměř čtyřicet. Hokejový oddíl se v letošní sezoně staral o 97 malých hokejistů ve věku do 16 let. Oproti minulým rokům je to úctyhodné číslo a svědčí o tom, že hokej v Telči „táhne“. S narůstajícím počtem dětí se však objevuje problém s nedostatkem trenérů. Proto vyzýváme všechny, kteří by nám chtěli pomoct, ať se na nás obrátí, rádi je ve svých řadách uvítáme (kontakty jsou na webových stránkách SK Telč). František Čermák ve svém hodnocení nezapomněl na poděkování všem, kdo na hokejové dění ve městě mají nějakou zásluhu. Zmínil trenéry, hráče všech týmů, sponzory, město. A povzdechl si: „Je jen velká škoda, že od Českého svazu ledního hokeje, pod jehož hlavičkou jsme letošní soutěže hráli, do Telče kromě 5 ks výstroje pro děti v rámci projektu „Pojď hrát hokej“ nepřišla na samotnou činnost ani koruna. To je však téma na zamyšlení pro někoho jiného.“
Podle textu F. Čermáka s přispěním M. Sokolíka /z/ Telčské listy 04 2018

VLOŽIL: Ilona Jeníčková (26.03.2018) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (29.04.2019)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Aktuální přehled počasí pro Telč

09.04.2020
03:00:28
Teplota vzduchu 2.3 °C
Rychlost větru 0 km/h
Tlak vzduchu 1022.7 hPa
Denní srážky 0 mm
UV 0.0
Sluneční záření 0 W/m²

Partneři města TELČ

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč