Fitness centrum PRO LIFE

Fitness centrum PRO LIFEFitcentrum se přestěhovalo
Již čtvrtý měsíc působí fitness centrum PRO LIFE Jakuba Cahy v nových prostorách v bývalé mlékárně v Myslibořské ulici 309 (v areálu Tesca).
Na ploše více než 220 m2 najdou zájemci nejen cvičící stroje, ale nově také cvičící pomůcky pro bojové sporty TRX, boxovací pytle, balanční míče a činky Kettebell. Zařízení úspěšného reprezentanta města v kulturistice také vedle nabídky správné sportovní výživy nabízí nově i zdravou výživu.
Více na www.fitcentrum-telc.cz nebo tlf. 725 465 559.
Telčské listy 09/2015Jakub Caha získal bronzovou medaili v kulturistice ze Světových policejních a hasičských her, které se konaly na přelomu června a července 2015 v kampusu Univerzity George Masona na jih od amerického Fairfaxu.
Fitness centrum PRO LIFE
Fitness centrum PRO LIFE
Za zdravím do Štěpnice
Bolí mě záda. Potřebuji zhubnout. Musím rozcvičit klouby. Témata, která se v našich rozhovorech v poslední době objevují častěji než pověstné počasí. Řešení? Je jich mnoho. Výsledky ale mají většinou ke spokojenosti daleko. To, které nabízí Pro Life Fitness centrum ve Štěpnici, je hodně blízké těm, které nám doporučují lékaři, a navíc není příliš nákladné. Zato vyžaduje naši snahu a pevnou vůli.
Jsme ve fitness centru Jakuba Cahy v objektu bývalého Svazarmu ve Štěpnické ulici. To totiž neslouží jen přípravě desítce členů oddílu kulturistiky SC Kaze Telč, ale široké veřejnosti.
Čemu dát v našem rozhovoru přednost? Zmíněnému sportovnímu klubu a jeho úspěchům, nebo právě nabídce možnosti zajímavého cvičení pro každého? Jakub Caha, ač sám je „doma“ na stupních vítězů na mistrovstvích republiky v klasické kulturistice, překvapí jak skromným vystupováním, tak tím, že dá přednost cvičení pro veřejnost. Proč? „Také jsem tak začínal,“ říká muž s postavou, o které se většině jeho vrstevníkům jen zdá. Kvalifikovaný instruktor fitness se sedmiletou závodní zkušeností ví, o čem mluví. Na ploše více než 200 m2 nabízí možnost protáhnout si tělo na třech desítkách speciálních cvičebních strojů. „Každý je určen na jiné partie těla a je potřeba jejich použití kombinovat podle druhů potíží nebo podle toho, které části těla chcete cvičením změnit,“ vysvětluje. Proto s každým novým zájemcem o cvičení provede osobní pohovor a vypracuje mu tréninkový plán z hlediska objemu cvičení i využití rafinovaných cvičebních strojů, zdánlivě připomínajících středověká mučidla. „Chcete-li mít na konci cvičebního cyklu viditelné výsledky a máte-li zanedbanou tělesnou konstrukci, tak to bez námahy opravdu nejde,“ usmívá se mému přirovnání cvičebních strojů k mučidlům.
Provozování takového fitness, jakému šéfuje Jakub, není ale jen o cvičení. Musí cvičební stroje udržovat v bezvadném pořádku, dbát na hygienu a v případě potřeby je také umět opravit. Součástí fitness je rovněž Sport bar, který Jakub obsluhuje. Nenajdete zde ale žádný alkohol jako v řadě zařízení podobného názvu. „Nabízím certifikované přípravky na spalování tuků, regeneraci svalů a proteinové nápoje,“ vypočítává Jakub Caha s tím, že i při jejich výběru záleží na tom, co si zájemce od cvičení slibuje nebo očekává.
Otevírací doba fitness je maximálně vstřícná ke klientům. Prakticky každý den odpoledne a podle zájmu i dopoledne. Nepřekvapí, že cestu do centra nachází více mladých mužů než dívek. Ale i ty se zde objevují. Většinou jim pak také slouží solárium, které je součástí fitness centra.
Samozřejmě mě zajímá, v jakém věku je možné do fitness centra přijít. Odpověď Jakuba Cahy je lakonická: „V každém. Věřím, že i k nám přijde trend ze západní Evropy, kde většinu klientů podobných zařízení tvoří starší lidé.“ Vzhledem k věku Jakuba se pro jistotu ptám na jeho definici „starších lidí“. Odpověď mě uklidňuje. Má ji za hranicí 60 a více roků!
Nakonec se dostáváme i k činnosti klubu kulturistiky SC KAZE Telč. V současné době má sedm členů. Michal Tosecký patří k republikové špičce v kulturistice mezi juniory, dvakrát již reprezentoval na mistrovství Evropy. O úspěších Marka Kříže v dorostenecké kategorii jsme již v TL psali, Patrik Pazourek vyhrál letos na mistrovství Čech kategorii do 65 kg. Úspěchy také začíná sklízet jediná členka oddílu, Petra Linková. Na zmíněném mistrovství Čech byla v bodyfitness mezi juniorkami druhá!
Fitness centrum neomezuje svou činnost jen na kulturistiku a cvičení pro veřejnost. „Snažíme se vyjít vstříc i dalším požadavkům mladých. Letos jsme otevřeli kurzy základů boxu. Vede je profesionální trenér a zájem o ně nás velmi překvapil. První kurz je zcela obsazený, a tak připravujeme otevření druhého,“ vypočítal na závěr rozhovoru Jakub Caha s tím, že mezi účastníky se žádná odvážná žena zatím neobjevila. /z/
Telčské listy červenec 2011

VLOŽIL: Ilona Jeníčková (04.05.2012) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (05.10.2015)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Aktuální přehled počasí pro Telč

20.09.2020
08:45:43
Teplota vzduchu 11.3 °C
Rychlost větru 0 km/h
Tlak vzduchu 1018.3 hPa
Denní srážky 0 mm
UV 0.0
Sluneční záření 32 W/m²

Partneři města TELČ

Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE Fitness centrum PRO LIFE

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč