Projekt Nesoudíme. Pomáháme.

Projekt Nesoudíme. Pomáháme....Myslela jsem, že mě má rád, ale dal mi na výběr: buď dítě nebo on. Nevím, co mám dělat. Byt patří příteli a nevím, kam bych šla... Jana

Bezplatná telefonní linka 800 108 000

Upozorňujeme na celorepublikový projekt „Nesoudíme.Pomáháme.“ Poradna „Aqua Vitae“, která za projektem stojí, chce pomoci maminkám, které nečekaně otěhotní, dítě by si chtěly nechat, ale okolí je nutí k umělému potratu. Na bezplatnou telefonní linku 800 108 000 se mohou maminky v tísni obrátit a dočkají se uklidnění, rozebrání situace ze všech úhlů pohledu a pak se mohou rozhodovat skutečně svobodně. Na poradnu se během její existence obrátilo již kolem 4 tisíc žen i mužů, byly řešeny manželské konflikty, bylo možné najít azylové bydlení, dát odbornou radu i v ekonomických otázkách. Projekt podporuje mnoho umělců, vědců a veřejných pracovníků. Jako první jej podpořil primátor města Jihlavy. Informace lze nalézt i na www.necekanetehotna.cz, informační letáčky zdarma dostanete na informačním středisku.

Jde o rozsáhlý projekt, který realizuje poradna pro ženy Aqua Vitae. Jedná se o pomoc maminkám, které čekají nečekaně dítě a okolí je nutí k umělému potratu. Prakticky jde o to zprostředkovat odbornou radu, konkrétní profesionální i lidskou pomoc při běžných úzkostech z nečekaného těhotenství, špatných výsledků prenatálních testů, strachu z partnera, zprostředkování bydlení. Zvláštní přístup vyžadují ženy po potratech, trpící postabortním syndromem.
Stále se hovoří o samozřejmosti a nutnosti „svobody volby“, jde-li o rozhodnutí pro umělý potrat. Je však třeba si uvědomit, že svobodné rozhodování vypadá jinak. Těhotné ženy jsou často pod tlakem partnera, rodičů či širšího příbuzenstva, někdy též zaměstnavatele a bohužel i lékařů nebo ekonomické situace. Tuto skutečnost si již mnozí lidé uvědomují. Dvanáct konzultantek poradny nabízí profesionální podporu a pomoc těm, které si potřebují bez tlaku okolí ujasnit svou situaci a zvážit všechny možnosti. Je důležité, aby veřejnost věděla, že je tu nezisková organizace, která nabízí alternativu k všeobecně zažitým a často i proklamovaným řešením nejen nečekaných těhotenství.
Poradna pro ženy Aqua Vitae pracuje již od roku 2007. Na bezplatnou telefonní linku se v určených hodinách mohou dovolat všechny ženy, které jsou v tísni, především v případě nečekaného těhotenství. Snažíme se, aby se nabídka pomoci dostala prostřednictvím informačních letáků do celé společnosti. Setkáváme se s pochopením většiny lidí, které jsme oslovili.

Projekt „Nesoudíme, pomáháme“ podporuje řada umělců, vědců a veřejných pracovníků. Například Martin Dejdar, Naďa Urbánková, Andrea Kerestešová, Petra Černocká, David Vávra, Simona Babčáková a další. Především si velmi vážíme záštity primátora statutárního města Jihlavy pana Ing. Jaroslava Vymazala a dalších starostů nejen obcí a měst Kraje Vysočina.

Podrobnější informace lze získat na webu www.necekanetehotna.cz, event. http://linkapomoci.cz, bezplatná telefonní linka 800 108 000
VLOŽIL: Ilona Jeníčková (14.07.2014) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (14.07.2014)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Aktuální přehled počasí pro Telč

29.10.2020
00:27:15
Teplota vzduchu 3.2 °C
Rychlost větru 0 km/h
Tlak vzduchu 1018.3 hPa
Denní srážky 0 mm
UV 0.0
Sluneční záření 0 W/m²

Partneři města TELČ

Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme. Projekt Nesoudíme. Pomáháme.

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč