Novoroční pozdrav

Vážení spoluobčané,

dnes končí rok 2020, určitě jeden z nejsložitějších v našich životech.  Rok jako na houpačce. Nachystali jsme spoustu akcí, ale před Velikonocemi vše padlo a  začal se řešit Covid.  Už se nebudu vracet k chaotickým opatřením, která se bohužel opakují i nyní v podzimní  a zimní vlně. Chci totiž hlavně poděkovat všem, kteří nám pomohli a i nyní pomáhají tuto složitou situaci zvládat, od zdravotníků přes pracovníky sociálních služeb a složek IZS až po kolegy v zastupitelstvu, na úřadě a ve školách či pracovníky ve službách a v obchodech... Budu se rád opakovat - vážím si soudržnosti, solidarity a spolupráce, která v Telči dlouhodobě funguje.  I díky tomu jsme v této složité situaci ve městě dokázali i investovat. Máme třeba kompletně zrekonstruované sídliště Na Markových humnech, krásný Dům dětí a mládeže nebo  stezku v Hradecké ulici a řadu dalšího. 

A co můžeme očekávat od roku příštího? To je těžko předjímat. Doufám, že se život co nejdříve vrátí do normálu a my budeme schopni i s výrazně omezeným rozpočtem města zvládat jak služby obyvatelům, tak i  zvažované investice. Máme  rozpracovanou rekonstrukci radnice a rybníka Nadymák a budujeme i novou třídu ve školce. Hlavním cílem je však připravit už na jaře podmínky pro prodej parcel pro rodinné domky v obytné zóně Dačická.  A doufám, že se do města opět vrátí kultura a turisté a tím pomůžeme z těžké situace všem místním podnikatelům.

Tím nejpodstatnějším ale je a bude pro nás pro všechny zdraví. A protože se nemůžeme sejít na náměstí, dovolte mi, abych vám všem popřál hodně zdraví do nového roku alespoň touto cestou. Snad se budeme časem moci opět bez omezení a bez obav o své zdraví vzájemně potkávat, mluvit spolu a užívat si sportu, kultury a dalších aktivit. Tenhle "absťák" se nedá vyvážit ani videokonferencemi, ani sociálními sítěmi.  To je vlastně i mé další přání do nového roku vám všem.  

Roman Fabeš
VLOŽIL: Dušan Novotný (31.12.2020)
Historie města
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Telčské listy
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere
Akce pořádané ve městě Telči
Další povídání z anotačního textu v administraci ....
Go somewhere

V Ě Ž   s v .   D U C H A

interaktivní expozice o historii a současnosti města


Předpověď počasí pro Telč

Partneři města TELČ

Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav Novoroční pozdrav

Město Telč podporuje

Podjavořičan
PS TELČísla
PS Smetana
Průvan - PS Santini
Mažoretky Telč
Kulturní spolek Oblast
Muzejní spolek
Společnost telčské místní dráhy
Český svaz chovatelů
Český svaz zahrádkářů
Mezi dvěma branami
Spolek Javořice
Divadelní spolek Za paravánem
Divadelní spolek Drdivadlo
Spolek Na větvi
Sdílení o.p.s.
PDT volnočasový z.s. (Panský dvůr Telč)
SK Telč
Sokol Telč.
Autoklub Tourservis Telč Automoto klub
Autoklub Tourservis Telč Kynologický klub
Autoklub Tourservis Telč Potápěčský klub
Autoklub Tourservis Telč Střelecký klub
Klub českých turistů Telč
Jednota Orel Telč
BK Žabaři Telč
Krasobruslařský klub Telč z.s.
Florbal Telč z.s.
Kickbox Klub Reborn, z.s., Klatovec
Spolek telčských velocipedistů
Croquet club Dynamo Telč