Telč VÍTEJTE NA OFICIÁLNÍCH STRÁNKÁCH MĚSTA Mapa stránek

Koupání, rybníky, koupaliště

Rybník Roštejn u TelčePŘÍRODNÍ KOUPÁNÍ

Roštejnský rybník
Asi 1 km za Telčí směr Řásná, Pelhřimov. U rybníka je bufet, plácek pro děti a malé hřiště, kde se hraje „fotbálek“. Pro malé děti je v rybníku oplocen malý prostor (hloubka max. 1 m).

Workoutové hřiště u rybníka Roštejn
Workout se v poslední době stává stále populárnější. Přeložit bychom tento výraz mohli jako „práce venku“. Jde však spíše o venkovní posilování, tělocvičnu v přírodě, která je určena pro silové cvičení s vlastní vahou těla.
Od prázdnin 2015 se i Telč může pochlubit kvalitním workoutovým hřištěm. Hřiště bylo umístěno do příjemného prostředí rybníka Roštejn. Je veřejně přístupné a je určeno především pro mládež a dospělé, pro menší děti je nutný dozor rodičů.
Hřiště vybudovalo Město Telč za podpory dotace z Fondu Vysočiny.

Rybník Smrk
za obcí Vanov, 5 km

Velký Pařezitý rybník
Rybník s čistou, rašelinou charakteristicky zabarvenou vodou nedaleko Řásné. Písčité dno, travnatá pláž. Na protilehlé straně přírodní rezervace. Pod hrází kemp s chatovým táborem, kiosek. Rybník najdeme asi 9 km od Telče za obcí Řásná.
http://www.camp-rasna.cz/cz/?idc=9

Malý Pařezitý rybník
Rybník při silnici asi 7 km od Telče za obcí Řídelov směr Pelhřimov. Čistá voda, písčité dno, malé po okraji roztroušené lesní travnato písčité pláže a louku na slunění s malým veřejným tábořištěm.
Od Malého Pařezáku je krásný pěší nebo cyklistický výlet na blízký hrad Roštejn (www.hrad-rostejn.cz)

Malý Pařezitý rybník je druhým z dvojice Pařezáků, které stavěl Jakub Krčín. Oba rybníky svému jménu vděčí za to, že byly postaveny v lesích. Na jejich dně se dodnes nacházejí téměř zkamenělé pařezy kdysi vykácených mohutných smrků a dubů. Tyto pařezy je možné spatřit jen při podzimních výlovech ryb, kdy se rybníky vypouštějí.

Horní Cerekev lom
Bývalý kamenolom za zámeckým rybníkem je vyhledávaným cílem rekreantů a potápěčů. Zatopené lomy se vyznačují kvalitní vodou a lom v Horní Cerekvi není výjimkou. Skalnaté břehy lomu připomínají mořské útesy. Teplotou se však lom blíží spíš Baltu, což může slabší povahy odradit. Asi 20 km od Telče směr Pelhřimov.
http://www.lomcerekev.cz

Řídelovský lom
Nachází se 100 m od hlavní silnice procházející Řídelovem (8 km, směr Pelhřimov). Zatopený lom je mezi stromy úplně schován a tak není snadné ho najít. Je vždy studený, nevhodný pro malé děti.

Čenkovský lom
Asi 14 km od Telče. Velice hezké osvěžující koupání, s mírným vstupem do vody i s možností skoků do vody z okolních skalnatých stěn lomu.

Rybník Zvůle

V překrásné krajině Česká Kanada, 30 km od Telče směr Jindřichův Hradec. Rybník o rozloze 10 ha s písečnými plážemi, rybaření, vodní sporty, turistika, cyklostezky, lesnatá krajina, houby … Autokemp Zvůle
http://www.zvule.cz


BAZÉNY A KOUPALIŠTĚ

Vodní ráj Jihlava
http://www.vodniraj.cz

Bazén E. Rošického Jihlava
http://www.vodniraj.cz

Letní koupaliště Moravské Budějovice
http://www.koupalistemb.cz/

Koupaliště Dačice
http://www.dasport.cz/page.php?mx=12_koupaliste

Přírodní koupaliště Malvíny Třešť

http://koupaliste-malviny.cz/

Aquapark a plavecký bazén Jindřichův Hradec
http://bazen.jh.cz/cs/plavecky-bazen/

Koupaliště Polanka Třebíč
http://www.lagunatrebic.cz/koupaliste-polanka.html

Aquapark Laguna Třebíč
http://www.lagunatrebic.cz/

Koupaliště Jemnice
www.tic.jemnice.cz/index.php/kultura-sport-volny-cas/viceucelova-vodni-nadrz 
VLOŽIL: Ilona Jeníčková (18.12.2013) , UPRAVIL: Ilona Jeníčková (01.08.2016) Jan Strakoň (18.12.2013)

Turista a volný čas

Kalendář akcí - více
Úřední deska - více

24.03.2017 - 24.03.2020

Smlouva o poskytnutí finančního příspěvku - Příjemce - Sportovní klub Telč, z. s. (500 tis.) (PDF 284 kB)

24.03.2017 - 24.03.2020

Smlouva o poskytnutí finančního příspěvku - Příjemce - Sportovní klub Telč, z.s. (300 tis.) (PDF 298 kB)

23.03.2017 - 23.03.2022

Česká inspirace - povinně zveřejňované údaje (PDF 29 kB)

23.03.2017 - 23.03.2022

České dědictví UNESCO - povinně zveřejňované údaje (PDF 26 kB)

22.03.2017 - 24.04.2017

Pravidla pro příjem a projednávání návrhů na změny ÚP Telč a pro způsob financování nákladů (PDF 579 kB)

22.03.2017 - 02.01.2018

Oznámení o zveřejnění schválených rozpočtových opatření na rok 2017 - SVAK (PDF 51 kB)

22.03.2017 - 02.01.2018

Oznámení o zveřejnění schváleného střednědobého výhledu rozpočtu Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko na rok 2017 - 2018 (PDF 52 kB)

22.03.2017 - 02.01.2018

Oznámení o zveřejnění schváleného rozpočtu Svazu vodovodů a kanalizací Jihlavsko na rok 2017 (PDF 52 kB)

21.03.2017 - 11.04.2017

Pozvánka na Členskou schůzi Mikroregionu Telčsko, dne 10.4.2017 v 16:00 hod. (PDF 153 kB)

Aktuality

21.03.2017

Jarní deratizace kanalizačních sítívíce

17.03.2017

Informace o počasívíce

17.03.2017

Výstraha ČHMÚ - vydaná: 17. 3. 2017více

16.03.2017

Telčské listy Březen 2017více

15.03.2017

Ztráty a nálezyvíce

15.03.2017

Vzdělávání praxí pro zvýšení zaměstnatelnostivíce

06.03.2017

Místní poplatkyvíce

01.03.2017

Hlasujte v anketě Zlatá jeřabina 2016více

28.02.2017

Motivační systém města Telče v oblasti odpadového hospodářstvívíce

14.02.2017

Uzavření zámeckého parku v Telčivíce

Mohlo by Vás zajímat:
 • Mobilní rozhlas

  V souvislosti se zlepšováním informovanosti občanů jsme k 16. prosinci 2016 změnili poskytovatele služby, díky které Vás budeme i dále informovat o dění ve městě pomocí SMS a nově také prostřednictvím e-mailů a mobilní aplikace.
  Výhody nového systému jsou především v dalších komunikačních kanálech – e-maily, hlasové zprávy a mobilní aplikace, webové prostředí pro nové registrace a případné změny vašeho účtu, ad.
  Po registraci budete dále ZDARMA dostávat SMS zprávy, e-maily či jiné zprávy o dění ve městě - upozornění na výpadky vody, elektřiny, čištění ulic, pozvánky na kulturní události a mnoho dalšího.
  Mobilní rozhlas
 • Čokoláda z Telče, 2016

  V předvánoční době je možné zakoupit dárkové balení 100 g hořké čokolády s fotografiemi Telče (prosinec 2016)
  Čokoláda z Telče, 2016
 • Region Renesance (2015)

  Vydejte se s námi na výlet za renesancí, do měst a městeček, jejichž sgrafita a fresky na zdobených štítech měšťanských domů nezapřou italskou inspiraci. Vydejte se do míst, jež dodnes vyhlížejí jako za svých nejslavnějších časů, za vlády pánů z Hradce. Venkovské silničky lemované stromořadími jeřábů i skvěle značené stezky pro pěší a cyklisty vás pak dovedou neokázale krásnou přírodou, kde samota neznamená osamělost, nýbrž spočinutí a klid.
  Chladivá voda z pramenů lesních potůčků či Moravské Dyje, řeky, která protéká celým krajem renesance od severu k jihu osvěží znavené tělo stejně jako vůně léčivých bylin ze zahrad kláštera v Gerasu.
  Region Renesance (2015)
 • Nabídka práce v regionu Telče - Prace.cz

  Nabídka práce v regionu Telče, která je propojena s portálem Prace.cz a denně aktualizována. Seznam obsahuje také nabídku Úřadu práce.
  Nabídka práce v regionu Telče - Prace.cz
 • Geofun ... hra, co svět neviděl

  GEOFUN je propracovaná mobilní aplikace pro chytré telefony s operačními systémy Android a iOS, která Tě provede zábavnou a soutěžní formou po nejzajímavějších místech v regionu. V podstatě se jedná o geolokační zábavnou hru, kde nestačí pouze místo najít a „checknout se“, ale v rámci ní plnit i různé úkoly.

  Vezměte svůj chytrý telefon a zdarma si stáhněte aplikaci GEOFUN z příslušného obchodu (Obchod Play, AppStore). Po instalaci a rychlé registraci se ve výčtu geosrand (her) objeví Telčské stories. Od této chvíle již není nutné mít internetové připojení, stačí přijít se zapnutou aplikací na místo startu hry. Zde aplikace na základě vašich GPS souřadnic pozná, že jste na správném místě a celé dobrodružství může začít.
  Geofun ... hra, co svět neviděl
 • Telčské podzemí

  Nejen pod většinou domů na náměstí Zachariáše z Hradce, ale také pod částí zámeckého areálu byste našli středověká sklepení. Jednotlivé, někde i dvouúrovňové sklepy, byly propojeny spletitými chodbami, jejichž zpřístupněná část je dlouhá 150 metrů.
  Klikaté telčské katakomby v minulosti sloužily většinou jako skladovací prostory, ale někdy se také stávaly posledním úkrytem telčských obyvatel před nepřáteli. Mnohé z nich jsou proto opředeny legendami. Podle jedné z nich mohli obránci města uprchnout z města právě některou z těchto chodeb a říká se dokonce, že jedna vedla až na vzdálený hrad Roštejn.
  Zájemci o prohlídku telčského podzemí se prostřednictvím interaktivní zábavně – naučné expozice mohou přímo v tajemných sklepeních seznámit se zajímavými fakty z historie města.

  Podzemí si v tomto roce prohlédlo 48 návštěvníků, od otevření expozice 17719 návštěvníků.
  Telčské podzemí
 • Telč na Seznamu.cz ve 3D

  Seznam.cz na svém mapovém webu Mapy.cz uvolnil k prohlížení první oblasti prostorových map. Jedná se o virtuální prostorový model krajiny, který byl vytvořen na základě snímků pořízených z letadel. 3D zobrazení umožňuje reálný pohled na mapu z ptačí perspektivy.
  Telč byla jednou z osmi lokalit, které byly na internetu k dispozici ve veřejně dostupné beta verzi – http://beta.mapy.cz.
  Během času se aplikace změnila a nyní je již 3D zobrazení Telče dostupné na oficiálním mapovém portálu Mapy.cz.
  Telč na Seznamu.cz ve 3D
 • Telčské koruny

  Světová válka přinesla nejen velké utrpení pro její účastníky, bídu a zdravotní problémy v zázemí, ale postavila naše předky před řešení zcela nečekaných situací. I když velká většina z nich byla řízena centrálně, na místní samosprávy jich zbylo, z dnešního pohledu, velmi mnoho. Představitelé měst je pak řešili podle vlastního uvážení, místních možností a často zcela originálním způsobem. 
  Tak tomu bylo v Telči poté, co na počátku války vznikl velký nedostatek platidel nižších hodnot. Městská spořitelna tuto situaci vyřešila vydáním poukázek s nápisem „1K – SPOŘITELNA MĚSTA TELČE vyplatí na poukázku tuto pravou hodnotu peněžní“. Na druhé straně poukázky, které byly o rozměrech tehdejších jízdenek na vlak a podobně jako ony byly vytištěny na tuhém papíru, bylo razítko „Spořitelna města Telče“ a podpisy dvou radních, Josefa Čápa a JUDr. Petra Kusaly. 
  19. září 1914 bylo dáno do oběhu prvních 5 300 kusů poukázek a 5. října téhož roku pak dalších 1500 kusů.
  Telčské koruny
 • Virtuální prohlídka

  Virtuální prohlídka nabízí šest zastavení, tři z nich na náměstí Zachariáše z Hradce, další pak na Belpské lávce, v zámecké zahradě a na věži kostela sv. Jakuba.
  Virtuální prohlídka
 • Telč - Jezerní růže (2012)

  Herec Miroslav Táborský představuje historii a jedinečné příběhy českých památek UNESCO v novém dokumentárním cyklu Národní klenoty o památkách na českém území, které jsou zařazeny do seznamu kulturního dědictví UNESCO.
  Divákům se tak nabízí možnost seznámení nejen s jedinečnými památkami, ale i historií jejich vzniku a přesahem do míst a krajů, kde se nacházejí. Všechny tyto památky se vyznačují výjimečně cennou architektonickou, uměleckou i urbanistickou hodnotou.
  Celým cyklem třinácti 26minutových dílů diváky provede herec Miroslav Táborský.
  Telč - Jezerní růže (2012)
 • Historie v datech

  13. století
  poč. 13. století – Telč ústředím zeměpanského statku s dvorcem
   
  14. století
  1315 poprvé se objevuje jméno Telče v písemných pramenech
  1333 - 1334 markrabě Karel vyplatil Telč ze zástavy
  1339 Oldřich z Hradce získává Telč od krále Jana Lucemburského
  1353 první písemná zpráva o telčských měšťanech
  1354 založena městská pamětní kniha; město získává hrdelní soudní právo
  1372 Menhart z Hradce koupil pozemky na založení Staroměstského rybníka
  1386 požár, při němž vyhořel kostel sv. Jakuba a 27 měšťanských domů na náměstí
  1387 Jindřich z Hradce dává telčským měšťanům právo svobodného kšaftování, objevují se poprvé místní názvy Stará Telč a Nová Telč
  Historie v datech


 • Aktuální přehled počasí pro
  TELČ 07:15:04

  Teplota vzduchu:
  0,3 °C
  Rychlost větru:
  0 km/h
  Tlak vzduchu:
  1023,7 hPa
  Denní srážky:
  0 mm
  UV: 0.0
    Sluneční záření: 14 W/m²
 • Kamera LIVE